Co chytré kostky umí?

 

Bezdrátový systém pro komplexní ovládání chytré domácnosti!

Chytré kostky zabezpečují domácnost, starají se o příjemné vnitřní klima, ovládají osvětlení, stínění, zavlažování a další elektrické spotřebiče. Měří spotřebu elektrické energie a také zajišťují hospodaření s vodou. A to vše v jednom systému!

 

AFRISO Smart Home yellow

 

Jak to funguje?

Základem systém jsou 4 kostky - ovládací jednotky. Každá kostka hovoří jedním jazykem (protokolem), který dokáže ovládat určité produkty chytré domácnosti. Díky tomu lze do jednoho systému integrovat velké množství bezdrátových snímačů, detektorů a akčních prvků různých výrobců.

 

   wifi-logo

Brain-Cube-400

Základní kostka

Nebo také "Brain" kostka je základním kamenem systému. Umožňuje připojení k internetu a vzdálený přístup do systému odkudkoliv na světě. Umí také vytvořit vlastní Wi-Fi síť a provoz chytré domácnosti v rámci objektu. Základní kostka komunikuje s mnoha chytrými produkty, jako např. systém HOMEMATIC, kamery NETATMO, chytrý zámek NUKI Smart Lock, zásuvky, termostaty BELKIN a mnoho dalších.

 

enocean_small

EnOcean-02

EnOcean kostka

Tuto kostku charakterizují 2 slova: bezdrátový a bezbateriový = bezúdržbový systém, zahrnující zabezpečení, vnitřní klima a komfort? Technologie EnOcean® podporuje tzv. Energy harvesting - senzory a snímače využívají ke svému provozu a komunikaci pouze energii z okolního prostředí. Mezi kompatibilní produkty patří unikátní portfólio produktů AFRISO, dále pak PEHA, NODON, ELTAKO a další..

 

z-WAVE_small

Z-Wave-02
Z-Wave kostka

Protokol Z-Wave je určen pro domácí automatizaci a podporuje celou řadu produktů z oblasti vytápění, zabezpečení a ovládání elektrických spotřebičů. Bezdrátové senzory a detektory jsou napájeny bateriemi. Kostka podporuje mimo jiné produkty QUBINO, AEOTEC, FIBARO, DANFOSS, PHILIO a další.

 

zigbee

ZigBee-02

Zigbee kostka

Tato kostka je určena pro ovládání chytrého osvětlení různých výrobců, ale i pro automatizaci domácnosti. Podporované produkty zahrnují např. PHILIPS Hue, IKEA TRADFRI, OSRAM, BITRON a další... Bezdrátové senzory a detektory mají bateriové napájení.