Kód: MP15005 | Značka: AFRISO

Radiátorová hlavice iTRV

Neohodnoceno
3 700 Kč
Skladem

teplota   radiator2_

  • Měření a regulace teploty v interiéru
  • Bezdrátový a bezbateriový provoz
  • Připojení M 30 x 1.5 - jednoduchá záměna
  • Velmi tichý provoz
  • Jednoduchá montáž
Kategorie: Teplota
Záruka: 2 roky
Pohon:
Zdvih ventilu : Max. 2.5 mm
Síla přestavení: Max. 100 N
Čas přestavení: 0,95 mm/s
Max. teplota média: 75 °C
Protimrazová ochrana: < 6 °C hlavice na 50 %
Napájení: Energy harvesting - z rozdílů teplot radiátor<>místnost
EEP: A5-20-1
? Stupeň krytí : IP 4X
Rozměry ø x V: 55 x 95 mm
Hmotnost: 260 g
Dosah signálu: V interiéru až 30 m. Záleží na okolních podmínkách
Vysílací výkon : 10 mW
Nezbytné komponenty:: Kostka EnOcean a FT/FTF nebo FTM 20 TF
Aplikace
Pro bezdrátové a bezbateriové ovládání teploty v jednotlivých místnostech. Ideální pro topné, ventilační nebo klimatizační systémy. iTRV je vhodná zejména ve školách a v administrativních budovách, ve kterých může být požadovaná teplota nastavena pouze oprávněným personálem. Úprava nastavení se provádí výhradně pomocí mobilní aplikace nebo webového rozhraní. Je doporučeno měřit aktuální teplotu v místnosti pomocí externího senzoru, např. FTM 2O TF.   
 
Popis
Bezdrátový aktor iTRV s obousměrnou komunikací s bezdrátovou technologií EnOcean, s integrovanou protizámrazovou funkcí. iTRV nepotřebuje baterie – generování potřebné energie k jeho provozu a komunikaci s centrální jednotkou zajišťuje energy harvesting - rozdíl mezi teplotou v radiátoru a teplotou okolního vzduchu. Integrovaný akumulátor pomáhá předcházet situacím s nedostatečným množstvím potřebné energie. V případě, že je akumulátor zcela vybit, aktor otevře ventil radiátoru na 50% za účelem zajištění provizorního provozu vytápění. Jakmile je přísun energie pro iTRV dostatečný, přejde do plně automatického provozu. V případě nízkého stavu akumulátoru je uživatel ihned informován pomocí push-up zprávy. 
 

iTRV reguluje například prostorovou teplotu v místnosti s radiátorem. Pro tento účel  je aktuální teplota měřena přímo v aktoru nebo pomocí externího teplotního senzoru. Požadovaná teplota může být nastavena v mobilní aplikaci v kombinaci s centrální jednotkou. Aktuální a nastavená teplota je porovnávána každých 10 minut a případné změny požadavku jsou přenášeny do iTRV. Mohou být přidány i další požadavky, jako např. snížení požadované teploty v případě otevření okna nebo v případě absence obyvatel domu. Toto flexibilní ovládání teploty v jednotlivých místnostech kombinuje hned několik výhod: zvyšuje komfort bydlení a snižuje spotřebu energie a provozních nákladů. Spojení s chytrými kostkami umožňuje uživateli vytvářet celou řadu plně přizpůsobitelných a virtuálně neomezených aplikací.