Kód: AF75008 | Značka: AFRISO

Radiátorová hlavice AVD 30

Neohodnoceno
4 300 Kč
Skladem

teplota   radiator2_

  • Měření a regulace teploty v interiéru
  • Bezdrátový a bezbateriový provoz
  • Připojení M 30 x 1.5 - jednoduchá záměna
  • Velmi tichý provoz
  • Jednoduchá montáž
Kategorie: Teplota
Záruka: 2 roky
Pohon:
Zdvih ventilu : Max. 4.5 mm
Síla přestavení: Max. 80 N
Čas přestavení: 0,24 mm/s
Napájení: Energy harvesting - z rozdílů teplot radiátor<>místnost
EEP: A5-20-1
? Stupeň krytí : IP 30 (EN 60529)
Rozměry: 60 x 63 x 59,5 mm
Hmotnost: 225 g
Dosah signálu: V interiéru až 30 m. Záleží na okolních podmínkách
Vysílací výkon : 10 mW
Nezbytné komponenty:: Kostka EnOcean a FT/FTF nebo FTM 20 TF
Aplikace
Pro ovládání teploty v jednotlivých místnostech. Díky technologii EnOcean je zajištěn bezdrátový a bezbateriový provoz. Ideální pro topné systémy s radiátory nebo pro ventilační nebo klimatizační systémy. AVD 30 je vhodný zejména ve školách a v administrativních budovách, ve kterých může být požadovaná teplota nastavena pouze oprávněným personálem. Úprava nastavení se provádí výhradně pomocí mobilní aplikace nebo webového rozhraní. Je možno měřit aktuální teplotu v místnosti také pomocí externího senzoru, např. FTM 2O TF.   
 
Popis
Bezdrátový aktor AVD 30 s obousměrnou komunikací s bezdrátovou technologií EnOcean, s integrovanou protizámrazovou funkcí. AVD 30 nepotřebuje baterie – generování potřebné energie k jeho provozu a komunikaci s centrální jednotkou zajišťuje energy harvesting - rozdíl mezi teplotou v radiátoru a teplotou okolního vzduchu. Integrovaný akumulátor pomáhá předcházet situacím s nedostatečným množstvím potřebné energie. V případě, že je akumulátor zcela vybit, aktor otevře ventil radiátoru na 50% za účelem zajištění provizorního provozu vytápění. Jakmile je přísun energie pro AVD 30 dostatečný, přejde do plně automatického provozu. V nedostatečně vytápěných místnostech může být potřeba nabít integrovaný akumulátor přes integrovaný micro USB konektor. V případě nízkého stavu akumulátoru je uživatel ihned informován pomocí push-up zprávy. 
 

AVD 30 reguluje například prostorovou teplotu v místnosti s radiátorem. Pro tento účel  je aktuální teplota měřena přímo v aktoru nebo pomocí externího teplotního senzoru. Požadovaná teplota může být nastavena v mobilní aplikaci v kombinaci s centrální jednotkou. Aktuální a nastavená teplota je porovnávána každých 10 minut a případné změny požadavku jsou přenášeny do AVD 30. Mohou být přidány i další požadavky, jako např. snížení požadované teploty v případě otevření okna nebo v případě absence obyvatel domu. Toto flexibilní ovládání teploty v jednotlivých místnostech kombinuje hned několik výhod: zvyšuje komfort bydlení a snižuje spotřebu energie a provozních nákladů. Spojení s chytrými kostkami umožňuje uživateli vytvářet celou řadu plně přizpůsobitelných a virtuálně neomezených aplikací.